alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Квалификации за Екипното првенство на Македонија за 2016 PDF Печати
Недела, 15 Мај 2016 00:30
shfm

Во квалификациите за Екипното првенство на Македонија за 2016 година имаат право да настапат  регистрирани екипи во ШФМ за 2016 година, кои ќе го пријават своето учество најдоцна до 28 април (четврток) 2016 година.

Повеќе во Расписот.

 
Првото место за Кирил Георгиев PDF Печати
Петок, 26 Февруари 2016 01:01
gambitПрвото место за Кирил Георгиев

 

Кирил Георгиев е победник на Карпош Опен 2016. Покажа најголема желба за победа и во последното коло го победи дотогаш водечкиот Светушкин од Молдавија. Затоа не е случаен неговиот хет-трик на овој турнир. Пред тоа победи во 2012 и 2014 година.

.
Повеќе...
 
Собрание на ШФМ PDF Печати
Петок, 26 Февруари 2016 00:30
shfm

На 24 март 2016 година, во просториите на ресторан „Гранит“ во Скопје, по подолго време се одржа седница на Собранието на Шаховската федерација на Македонија.

Усвоени беа натпреварувачките и финансиските извештаи во изминатиот период. Без оглед на тешкотиите во функционирањето, солидна е бројката на организираните меѓународни шаховски настани во Македонија. 

Повеќе...
 
Панчевски најбрз на АЛКАЛОИД Блиц Опен 2016 PDF Печати
Петок, 26 Февруари 2016 00:59
AlkaloidLogoОтворениот турнир во брзопотезен шах АЛКАЛОИД 2016, што се одржа на 20 март (недела) 2016 година, во хотел „Континентал“ во Скопје, заврши со победа на првиот фаворит интернационалниот мајстор Филип Панчевски.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 4 од 122