alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015 PDF Печати
Вторник, 17 Ноември 2015 00:51
AlkaloidLogoНа 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје,
ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах
АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015.
.
Повеќе...
 
Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015 PDF Печати
Четврток, 19 Ноември 2015 23:23
На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси.
.
Повеќе...
 
МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015 PDF Печати
Четврток, 19 Ноември 2015 00:12

Tikata

 

Во знак на сеќавање на еден од доајените на македонскиот шах, легендата на Кавадарци,

Тодор Митров - Тиката, во хотел "Александар Палас" во Скопје, се одржа најмасовниот
и најдобро организираниот  Меѓународен турнир во забрзан шах во Македонија,
Меморијал „Тодор Митров-Тиката"  2015. Покровител беше неговото семејство,
а мото на турнирот  "Шах без граници".
.
Повеќе...
 
Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба PDF Печати
Вторник, 17 Ноември 2015 00:45

gazibaba Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје

Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од 03 минути по играч со додаток од 02 секунди за секој одигран потег.

.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 7 од 122