alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
European Chess Club Cup PDF Печати
Вторник, 17 Ноември 2015 00:52
eccc31st European Chess Club Cup
20th European Chess Club Cup for women
Skopje,18-24 October 2015
.
Повеќе...
 
Отворено првенство на Македонија PDF Печати
Понеделник, 31 Август 2015 10:27

Open Championship of Macedonia 2015

Струга, Хотел "Дрим", 22-30 Август 2015

.
Повеќе...
 
XXIV Екипно првенство на Македонија PDF Печати
Петок, 14 Август 2015 08:00

Струга, 20-26 јули 2015

Убедлив триумф на Алкалоид

Екипата на Алкалоид, како што се очекуваше, го освои првото место со максимални 14 бодови.Во решавачкиот меч од последното коло против Гамбит Ассеко-СЕЕ забележа победа од 4:2.Покрај домашните играчи во екипата настапија и пет познати светски имиња, врвните велемајстори Јаковенко, Томашевски, Иванчук, Андрејкин и Криворучко.

Се надеваме дека нашиот шампион ќе има забележителен настап на овогодишниот Куп на европски клубови во Скопје.

Табела

м

Екипа

1

2

3

4

5

6

7

8

бод.

поени

рез.

KН

1

Алкалоид, Скопје

*

4

6

6

6

14

38½

0

3164

2

Гамбит Ассеко-СЕЕ, Скопје

2

*

5

5

12

32

0

2605

3

Гостивар, Гостивар

0

*

3

4

4

9

19½

0

1615

4

ГШК Куманово, Куманово

½

1

3

*

3

3

4

4

7

18½

1

1488

5

Стево Патако, Битола

½

1

3

*

4

4

7

18½

1

1464

6

Прилеп, Прилеп

½

2

3

*

5

17½

0

1429

7

Карпош, Скопје

0

½

2

2

*

2

14

0

1131

8

4-ти Ноември, Битола

0

½

2

2

2

½

*

0

0

824

 

Сите партии и детали за турнирот на http://chess-results.com/tnr181154.aspx?lan=1


.
 
XXIV Екипно првенство на Македонија PDF Печати
Сабота, 04 Јули 2015 08:26

 

Струга, хотел"Дрим"

Дата : 20.07.2015 до 26.07.2015

Пошироки состави (Во екипа можат да настапат најмногу 10 шахисти)

.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 8 од 122