alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Првенства на Македонија за млади за 2016 PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2016 00:30
shfm

На Првенствата на Македонија за млади за 2016 година, кои се одржаа во Струга во хотел „ Дрим “, од 16.06. – 21.06. 2016 година, настапија вкупно 66 натпреварувачи во сите категории.

Комплетните табели може да ги погледнете овде.
 
XXV Екипен Шампионат на Македонија за 2016 година PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2016 00:30
shfm
Шаховската федерација на Македонија, од 08 - 14 август 2016 година, во „Метропол езерски комплекс“ во Охрид, го организира XXV Екипен Шампионат на Македонија во шах..
Повеќе во Расписот.
 
OPEN INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP OF MACEDONIA 2016 PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2016 00:30
shfm
Open International Championship of Macedonia will be held in Struga, from 16 July to 24 July 2016, the hotel "Drim" (www.drim.com.mk) organized by the Chess Federation of Macedonia.
Повеќе во Расписот.
 
Отворено меѓународно првенство на Македонија PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2016 00:30
shfm
Отвореното меѓународно првенство на Македонија ќе се одржи во Струга, од 16.07. – 24.07. 2016 година, во хотел „ Дрим “ , во организација на Шаховската федерација на Македонија.
Повеќе во Расписот.
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 2 од 122