alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Отворена и 5-та шаховска школа спонзорирана од Алкалоид PDF Печати
Сабота, 06 Јуни 2009 23:19

Започна со работа и петтата шаховска школа под покровителство на Алкалоид од Скопје, а ја отвори државната првенка, Габриела Коскоска. Предходно, шаховски школи отворија и Дејан Стојановски, Драгољуб Јаќимовиќ, Трајко Недев и Звонко Станојоски. .

Повеќе...
 
Првенство на Македонија за млади - Распис PDF Печати
Сабота, 06 Јуни 2009 23:10
Првенствата ќе се одржат во Струга, од 17-23.06.2009 година, во хотел „Дрим“, во организација на Шаховската федерација на Македонија .
Повеќе...
 
Купот е откажан! PDF Печати
Понеделник, 11 Мај 2009 12:16
Купот на ШФМ кој требаше да се одржи од 13 до 17 мај во Струга е откажан .
Повеќе...
 
Куп на Македонија во шах - Распис PDF Печати
Вторник, 28 Април 2009 17:55

Распис за Екипниот Куп на Шаховската федерација на Македонија кој ќе се одржи од 13-17 мај во хотелот „Салферино“ во Струга. .

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Следно > Крај >>

Лист 120 од 122