alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Станојоски и Панчевски настапија на ОПЕН Жупања, Хрватска PDF Печати
Напишано од Гоце Илковски   
Сабота, 18 Април 2009 17:51
Младиот скопски шаховски интермајстор Филип Панчевски (2.423, 12-рангиран) го освои 9. место (3 победи, 3 ремија и 3 порази), а прилепскиот велемајстор Звонко Станојоски (2.485, 7-рангиран) заврши на 10. место (2 победи, 4 ремија и 3 порази) на 3. меѓународен шаховски отворен А-турнир во хрватскиот град Жупања. .
Повеќе...
 
Информација за квалификациите за екипното првенство на Македонија PDF Печати
Среда, 08 Април 2009 15:07
Во квалификациите за Екипното првенство на Македонија за 2009 година ќе настапат 4 екипи кои го пријавија своето учество до 07.04.2009 година, а тоа се: Прилеп (Прилеп), 13 Ноември (Скопје), Перспектива (Скопје) и Карпош (Скопје). .
Повеќе...
 
Годишно собрание на ШФМ - Записник PDF Печати
Среда, 08 Април 2009 14:11

Записник од седницата на Годишното собрание на Шаховската федерација на Македонија, одржана на ден 28.03.2009 година во Младинскиот културен центар во Скопје, со почеток во 11,30 часот .

Повеќе...
 
Заврши првенството на Македонија за млади до 8 годишна возраст PDF Печати
Вторник, 07 Април 2009 13:05

Заврши првенството на Македонија за млади на возраст до 8 години. Со титулите прваци на Македонија се закитија Никола Мижовски во машка и Ангела Колик во женска конкуренција. .

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 121 122 Следно > Крај >>

Лист 121 од 122