drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Зимски турнири во Нови Сад - најава PDF Печати
Среда, 10 Декември 2008 11:58

Од 10 до 18 јануари во Нови Сад, Србија, ќе се одржат серија зимски шаховски турнири, како и часови со Велемајстори и Интернационални мајстори за помладите шахисти. Овој шаховски фестивал е во организација на Велемајсторот Синиша Дражиќ кој секоја година организира разни шаховски турнири во Нови Сад. Вклучени се повеќе шаховски настани и тоа: .


Шаховски лекции со Велемајстори и Интернационални мајстори

Зимски затворен бергер ИМ турнир

Зимски затворен бергер ВМ турнир

Отворен турнир за православна Нова Година

Отворено меѓународно првеснтво на Нови Сад

Олимпик блиц турнир


Пристап до официјалниот сајт преку банерот на насловната страна.