drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Поединечно Европско првенство во шах Будва 2009 - најава PDF Печати
Среда, 10 Декември 2008 14:17

Будва, хотел „Сплендид“, 05-19.март 2009 година

 

Шаховскиот сојуз на Црна Гора ги објави пропозициите за поединечното Европско првенство во шах. Наградниот фонд е одличен - 120.000 евра, а награди се предвидени за сите категории на играчи, со оглед на тоа што турнирот е од потполно отворен тип.

 

ПОСЕБНА ПОГОДНОСТ: учесниците не се обврзани да се сместат во службените хотели и за тоа не се плаќа никаква додатна (казнена) уписнина!


Пристап до официјалниот сајт преку банерот на насловната страна.