drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Отворена е новата шаховска школа на ИМ Дејан Стојановски PDF Печати
Среда, 11 Февруари 2009 03:26

Под покровителство на шаховскиот клуб „Алкалоид“ од Скопје, се отвора нова шаховска школа во главниот град, со која ќе раководи нашиот Интернационален мајстор Дејан Стојановски. .

 

Информации:


1. Од 06.02.2009 шаховската школа врши  уписи на нови членови.

2. Спонзор на школата е ШК „Алкалоид“ од Скопје.

3. Посебни  услови за почетници: првиот месец посетувањето на школата е бесплатно.

4. Предавач е познатиот македонски шахист, Интернационалниот мајстор и единствениот македонски тренер со диплома FIDE Инструктор, Дејан Стојановски.

5. Школата ќе работи 2 пати неделно, секоја среда и петок од 18 до 20 часот, додека во саботите е предвидено да се организираат  турнири за членовите на школата.

6. Локацијата на школата е на  улица Букурешка бр.51Лица за контакт:

Дејан Стојановски: 077 762 718

Горан Главинац :  077 914 911