drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Поставување на голема шаховска табла на отворено во Прилеп PDF Печати
Вторник, 24 Февруари 2009 18:25
На ден 26.02 2009 во 11 часот пред домот на културата „Марко Цепенков“ во центарот на Прилеп ќе се одржи свечено поставување на голема шаховска табла на отворено и претставување на книга за шахот во Прилеп. .
Се покануваат сите љубители на шахот да присуствуваат на овој настан.