drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Прес конференција на ШФМ 2009 PDF Печати
Недела, 18 Октомври 2009 18:02

По повод завршувањето на Европскиот клубски куп во шах 2009 и учеството на Македонската шаховска репрезентација на претстојното Европско првенство во Нови Сад - Србија, ШФМ ќе одржи прес-конференција во Хотелот Арка (7 кат) на 20 октомври 2009 г. (вторник) во 11 часот.

.

Почитувани претставници на медиумите,

По повод завршувањето на Европскиот клубски куп во шах 2009 и учеството на Македонската шаховска репрезентација на претстојното Европско првенство во Нови Сад - Србија, ве покануваме на прес-конференција во Хотелот Арка (7 кат) на 20 октомври 2009 г. (вторник) во 11 часот.

ШФМ, Претседател
Петар Гичаровски