drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Шаховски турнир за млади, првенство на Скопје 2009 PDF Печати

clip_image002По повод денот на ослободувањето на град Скопје, 13 Ноември, Сојузот на спортовите на град Скопје организира шаховски турнир за млади. Покровител на турнирот е градот Скопје. Право на настап имаат момчиња и девојчиња родени 1995 година и помлади.

 

.

 

 

РАСПИС

 

 

ШАХОВСКИ ТУРНИР ЗА МЛАДИ, ПРВЕНСТВО НА СКОПЈЕ

По повод денот на ослободувањето на град Скопје, 13 Ноември, Сојузот на спортовите на град Скопје организира шаховски турнир за млади.

Покровител на турнирот е градот Скопје.

Право на настап имаат момчиња и девојчиња родени 1995 година и помлади.

Турнирот ќе се одржи на 13 ноември 2009 година, со почеток во 10,00 часот, во салата за состаноци на Сојузот на спортови на град Скопје (спроти Градски стадион).

Темпо на игра е 10 минути со бонификација од 02 секунди по играч.

За победниците организаторот обезбеди победнички трофеи и дипломи.