drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Државни натпревари во училишен шах 2009 PDF Печати

ucilisen_sportФедерацијата на училишниот спорт на Македонија во соработка со Шаховската федерација на Македонија, во рамките на Државните натпревари на училишниот спорт, организира натпревари во шах во поединечна конкуренција за основните и средните училишта, во машка и женска конкуренција.

  

 

.

  

  

  

РАСПИС

   

Федерација на училишен спорт на Македонија

MACEDONIAN SCHOOL SPORT FEDERATION

 

                 

@IRO S-KA: 300000000620157,   EDB 4030997161050,  KOMERCIJALNA BANKA A.D. SKOPJE

Gradski park  bb, Ko{arkarska sala Rabotni~ki, P.Fah. 5 , 1000 Skopje, tel/faks: +389 (0) 2 31 16 824         Web page: http://www.fusmak.org.mk  E- mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

 

Бр. ____________

Дата  09.12.2009 год.  

 

 

ДРЖАВНИ НАТПРЕВАРИ НА УЧИЛИШНИОТ СПОРТ-ШАХ

 

 

Почитувани,

 

Федерацијата на училишниот спорт на Македонија во соработка со Шаховската федерација на Македонија, во рамките на Државните натпревари на училишниот спорт, организира натпревари во шах во поединечна конкуренција за основните и средните училишта, во машка и женска конкуренција.

 

За победниците организаторот обезбеди победнички трофеи и дипломи, а котизацијата изнесува 150,00 денари.

 

Турнирот ќе се одржи на 18 декември(петок) 2009 година, со почеток во 10,00 часот, во салата за состаноци на Сојузот на спортови на град Скопје (спроти Градски стадион).

Темпо на игра е 10 минути со бонификација од 02 секунди по играч.

 

Осум учесници ќе бидат наградени со седумдневен летен камп во Охрид.

 

 

Скопје,09.12.2009 година         Федерација на училишен спорт на Македонија

                                                              Герман Боглев,генерален секретар