drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Календар на ШФМ за 2010 година PDF Печати
Петок, 05 Февруари 2010 14:44

gicarovski_smallУсвоен е календар на ШФМ за 2010 година.Во него покрај вообичаените редовни турнири во Република Македонија како и оние на репрезентативниот состав вметнати се и Поединечното прве нство на Европа  во март 2010та во Ријека (Хрватска) како и европскиот куп на клубови во октомври  2010 во Пловдив (Бугарија).

.

 

Календарот во ворд верзија може да го превземете тука:

Календар на ШФМ за 2010 година.