drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Меч на црно-Бизнис Милениум анте портас PDF Печати
Четврток, 18 Февруари 2010 13:09

sah_mecВо сабота на на 20ти фебруари 2010 година со почеток во 18 часот во просториите на ШК Карпош - Скопје ќе се одржи пријателски меч помеѓу екипата домаќин ШК Карпош и новооформената екипа Бизнис Милениум-Скопје чија регистрација формално-правно е сеуште во тек.Овој меч значи така да се каже е на црно заради незавршената

.   регистрација на клубот, но се разбира ова е намерно претерување во изразувањето, заради намерен сензационализам.

За гостинската екипа треба да настапат: Динев Дејан, Стојанов Јован, Владимир Владимиров, Јанков Дејан, Милиќ Горан, Владо Трајановски, Качаковски Димитар, Русоманов Атанас, Манчевски Горан.