drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Бизнисмените победија 2010 PDF Печати
Сабота, 20 Февруари 2010 22:31

sahturВо пријателскиот меч помеѓу ШК Бизнис милениум и ШК Карпош, и обата клуба од Скопје одржан на 20.02.2010 сабота, поуспешни беа бизнисмените.Тие победија со резултат 6,5 : 2,5.Мечот помина во пријателска атмосфера со колачи и кафе од домашниот клуб Карпош.Се играше темпо 30 минути со 30 секунди додаток.

.   

 

Sliki652

  

  

  

  

  

  

  

 

Записник од мечот.ШК Карпош-Скопје ШК Бизнис Милениум-Скопје- 2,5:6,5

20.2.2010,Скопје

  

1.Танчев-Динев 0:1

2.Владимиров-Главинац 1:0

3.Стојанов-Темков 1:0

4.Јанков-Милиќ 0:1

5.Јанков Дејан-Цветковски 1/2:1/2

6.Раниќ-Манчевски 0:1

7.Качаковски-Медарски 0:1

8.Исмаили-Стојановски Зоран 1:0

9.Трајановски-Батковски 1:0

  

  

Sliki643

  

Успешно деби на Манчевски Горан.Победи против Раниќ кој ја следи партијата Јанков-Цветковски.

  

Sliki642

  

  

  

  

  

  

 

Капитенот Владимиров спаси жива глава со Главинац, дури и победи.Набљудува Стојанов (се смее) кој беше поуспешен од Темков.Седи на првата маса каде завршија Динев и Танчев.Дејан Јанков (позади) бара начин да ремизира  со Цветковски Слободан.Набљудуваат Милиќ Горан и Раниќ.

   

Sliki645

  

  

  

  

  

  

 

Исмаили поуспешен од Зоки Америка.Медарски го динста Качаковски.

 

Sliki644

  

  

  

  

  

  

  

 

Дуел на искусни мајстори.Медарски поуспешен од Качаковски.Набљудуваат Батковски (од десно) кој загуби од Трајановски Владо,Јанков кој беше поразен од Милиќ и Валентин Јанчев (екс секретар на ШСМ) чии исповеди може да ги читате на фејсбук групата-македонски шах.

  

Sliki649

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

Вредниот работник Горан Милиќ.Тргна со победа.

 

Sliki651

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

Кам бек на Владо Трајановски.Прв го отвори мечот со експресна победа против Батковски.На градите му висат наочари и идентификациона карта(со личното име и името на клубот Бизнис Милениум,специјално дизајнирани од капитенот на клубот Владимир Владимиров).