drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Правилници за регистрација на клубови и квалификации 2010 PDF Печати
Недела, 28 Март 2010 11:24
gicarovski smallИзлезен е правилник за регистрација на шаховски клубови како и правилник за квалификации.Истите може да ги превземете тука :Правилник за регистрација ; Правилник за квалификации.
.