drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Информација за квалификациите 2010 PDF Печати
Петок, 09 Април 2010 18:00

kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Во квалификациите за екипното првенство на Македонија за 2010 ќе настапат 8 екипи, кои го пријавија своето учество до 07.04.2010 година.Тоа се следните екипи:Карпош (Скопје), Стево Патако (Битола), Персектива(Скопје), 13 Ноември(Скопје), БМ Кисела Вода(Скопје), Бизнис Милениум(Скопје),

.   4 Ноември(Битола) и 64(Тетово).

Комплетна информација со сите поединости како и составите на екипите може да ги превземете тука:

Информација за квалификации 2010