drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Информација за групите за квалификации за екипно на РМ - 2010 PDF Печати
Среда, 14 Април 2010 12:35

kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Ви испраќаме информации во врска со престојните квалификации за екипно првенство на македонија 2010.Колку групи се и која екипа во која група игра.

 

.

Подеталната информација може да ја превземете тука:

Информација за групи во квалификациите 2010