drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Записник од 19та седница на УО и Правилник и распоред -термини за квалификации 2010 PDF Печати
Петок, 16 Април 2010 09:43

kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Ви го доставуваме записникот број 19 од седницата на Управниот Одбор на Шахофската Федерација на Македонија, одржана на 08.април 2010 година.Истотака ви испраќаме и правилник за квалификации со распоред на мечевите во 2та лига, како и со термините кога ќе се играат истите.

.

Истите може да ги превземете тука:

1.Записник број 19 од седница на УО на ШФМ

2.Правилник за квалификации со распоред