drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Извештај за активностите на ШФМ за 2009 PDF Печати
Недела, 18 Април 2010 00:14

petar_mПочитувани шахисти на Македонија.Ви го доставуваме извештајот за активностите на ШФМ за 2009 кои се реализирани според календарот на ШФМ за 2009 година.Истиот може да го превземете тука:Извештај на ШФМ за 2009

.