drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
10-то поединечно и екипно првенство на Европа за млади во забрзан и брзопотезен шах - Суботица 2010 PDF Печати
Четврток, 22 Април 2010 10:07

SU_2010_logo_malaОд 9 до 14 јули Суботица(Србија) ќе биде домаќин на Европското првенство за млади во забрзан и брзопотезен шах.Организатор е Шаховскиот Сојуз на Србија со посредство на Шаховскиот Сојуз на Војводина.

 

.

Повеќе информации може да добиете доколку го прочитате или превземете понудениов распис на англиски и на српски јазик.

 

Распис_суб_2010_анг.

Распис_суб_2010_срб.