drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Квалификации за екипно првенство-резултати 1 коло-2010 PDF Печати
Понеделник, 26 Април 2010 11:38

kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Ви ги доставуваме резултатите од првото коло од квалификациите за екипно првенство на Македонија, одиграно овој викенд, т.е. 24-25 април 2010 година.

.

 Истите може да ги превземете тука:

Резултати прво коло кавалификации 2010