drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Распис за Екипен Куп на Македонија во шах - 2010 PDF Печати
Четврток, 29 Април 2010 22:44

kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Екипниот куп во шах на Македонија ќе се одржи на 15-16 мај во Скопје.Пријавувањето на екипите е најдоцна до 12ти мај.Подетални информации може да превземете тука: Распис Куп 2010.Образец за пријава на екипа може да превземете тука: Образец за пријава Куп 2010.

.