drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Квалификации за екипно првенство на Македонија во шах 2010- 2 коло PDF Печати
Понеделник, 10 Мај 2010 09:08

kocovskiПочитувани шаховски пријатели.Ви ги испраќаме резултатите од второто коло од квалификациите за екипно првенство на Македонија во шах 2010 година.Резултаттите како и моменталната состoјба на табелата може да ги погледнете или превземете во ворд верзија тука: Резултати второ коло - квалификации за екипно првенство 2010.

.