drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Пријавени екипи за Куп на Македонија во шах - 2010 PDF Печати
Четврток, 13 Мај 2010 21:42
kocovskiПочитувани шахисти.Ви ги испраќаме пријавените состави со екипите за престојниот Куп натпревар на Македонија во шaх за 2010 година.Ексел верзијата на составите може да ја најдете тука: ПРИЈАВЕНИ ЕКИПИ ЗА КУП НА МАКЕДОНИЈА ВО ШАХ 2010.
.