drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Трет блиц турнир на Алкалоид-2010 PDF Печати
lidijasofrevskaТрет брзопотезен блиц турнир на Аклакоид- 2010.Турнирот ќе се одржи на 30.05.2010 година во просториите на Библиотеката „Страшо Пинџур“, (во зградата на КЈУБИ), во Скопје.Се игра швајцарски систем од 11 кола.Пријавувањето за турнирот е до 11.30 часот на денот на играње.
 

.

 
 Подетални информации може да соберете од официјалниот Распис за турнирот тука: