drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Резултати 3то коло група Б- Квалификации 2010 PDF Печати
Вторник, 25 Мај 2010 13:43
koco_2Почитувани шахисти. Ви ги испраќаме резултатите од Б групата од Квалификациите за Екипното првенство на Македонија 2010.Натпреварите ги продолжуваат екипите на Бизнис Милениум-Скопје и Карпош-Скопје.Натпреварите од А групат се играат на 30 ти мај 2010.
  .
 
Резултатите од 3 то коло Б група може да ги превземете на линкот подолу: