drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Квалификации за екипно 2010- Резултати група А и термини за доигрување PDF Печати
Понеделник, 31 Мај 2010 15:19
kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Ви ги испраќјаме резултатите од група А од квалификациите за екипно првенство на Македонија во шах 2010, како и термините за доигрување на натправарите на екипите кои се квалификуваа понатаму.
 
 
.
 
Истите може да ги превземете тука: