drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Првенство на Македонија во шах за млади - 2010 PDF Печати

kocovskiПочитувани млади шахисти.Ви го испраќаме расписот за овогодинешното Првенство на Македонија во шах за млади 2010.Истото ќе се одржи во Струга од 12-18. јуни 2010 година во хотел Дрим-Струга.

 
.
Комплетниот распис може да го превземете тука: