drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Поединечно студентско првенство 2010 PDF Печати
ucilisen_sportВо организација на Универзитетскиот спортски сојуз на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ на ден 3-ти Јуни (Четврток) со почеток од 18 часот, во просториите на  шаховскиот клуб „Карпош“ (ул. Иван Аговски бб – Скопје, наспроти Полициската Станица во Карпош I) ќе се одржи поединечно студентско Првенство во шах за студентите
  .

     од овој Универзитет.Повеќе информации може да најдете во официјалниот распис испратен од Универзитетскиот спортски сојуз.Кликни тука: