drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Бизнисмените и Водаџиите патници во прва лига - 2010 PDF Печати
Понеделник, 07 Јуни 2010 09:10
kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Ви ги испраќаме резултатите од доигрувањето на натпреварите за квалификациите во прва лига на Македонија во шах. Екипите на: „Бизнис Милениум - Скопје“ , како и екипата на „БМ.Кисела Вода - Скопје“ се патниците во прва лига.
 
 
.
Информација од резултатите на мечевите одржани на 6.јуни.2010 во Битола и Скопје може да ги превземете тука: