drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Предлог од УО на ШФМ до шахистите на Македонија во врска со престојното екипно првенство 2010 PDF Печати
Четврток, 10 Јуни 2010 15:32
Поgicarovski_smallчитувани шаховски работници. Според усвоениот календар од страна на УО на ШФМ, предвидено е екипното првенство на Македонија да се одржи од 9 до 15 август 2010 г. Имајќи ги предвид сите барања на македонските шахисти за промена во календарот, Ви предлагаме екипното првенство на Македонија да се одржи од
 
.
4-ти до 10-ти август.
Доколку се
согласувате со овој термин Ве повикувам најдоцна до понеделник (14 јуни) да се искажате во врска со овој предлог на мојот меил.

Претседател
Петар Гичаровски