drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
10-то поединечно и екипно првенство на Европа за млади во забрзан и брзопотезен шах - 2010 PDF Печати
sahturСуботица (Србија) е домаќин на 10 -тото поединечно и екипно првенство на Европа во забрзан и брзопотезен шах за млади, кое се одржува во периодот од 9-14 јули 2010 година. Тоа е интересна можност за младите да се афирмираат себеси и да го прошират своето искуство. Повеќе детали за настанот може да
 
 
.
 соберете од расписот понуден од организаторот специјално за македонските учесници на турнирот: