drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Екипното првенство во шах на Македонија 2010-според календарот PDF Печати
Вторник, 15 Јуни 2010 12:49
gicarovski_smallСогласно прибавените мислења од клубовите, Ве информирам дека Екипното Првенство на Македонија во шах ќе се одржи во терминот утврден со календарот на натпревари за 2010 година, т.е. од 9-15 август 2010 година.
 
.