drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Викенд турнир на Шаховски Сојуз на Град Скопје - 2010 PDF Печати
stojce_cento_small1Почитувани. Во името на Шаховскиот Сојуз на Град Скопје (ШСГС), Ве поканувам на првиот викенд турнир во шах во 2010 година организиран од ШСГС, кој ќе се одржи викендов од 19-20 јуни 2010.
 
 
 
.
Деталите за турнирот може да ги најдете во расписот: