drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Второ кадетско првенство за млади за Југоисточна Европа - Блаце, Србија 2010 PDF Печати
MonikaНа 14 - 15 август 2010 во Блаце (Србија) ќе се одржи второто поединечно првенство за млади.Почетокот на првенството е во 14 часот во културниот центар „Драинац‘‘ во Блаце.Организатор е Балканската младинска шаховска асоцијација во соработка со Шаховскиот сојуз на централна Србија.
 
.
Се игра темпо на игра по 25 минути за играч, 9 кола.Повеќе информаци може да најдете во расписот од турнирот.