drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Средба на г-нот Ијумжинов со председателот на ШФМ г-нот Петар Гичаровски - 2010 PDF Печати
Четврток, 01 Јули 2010 00:22
gicarovski_smallКако дел од меѓународната соработка на Шаховската федерација на Македонија, на 26 јуни 2010 година во Марибор – Словенија се одржа состанок со Претседателот на ФИДЕ г-дин Кирсан Ијумжинов. На средбата, Претседателот на ШФМ Петар Гичаровски ја презентираше програмата за омасовување на шаховската игра
.
меѓу најмладите категории граѓани на Република Македонија. Во рамките на тие напори, неговата екселенција Ијумжинов вети несебична помош за влез на шахот во училиштата и посета на Скопје во текот на јули.
 
iljumzinov_gicarovski1
iljumzinov_gicarovski_2
 

Ијумжинов, Гичаровски 2010 работен состанок.