drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Распис за Поединечниот Шампионат на Македонија во шах - 2010 PDF Печати
kocovskiПочитувани шахисти на Македонија.Шампионатот на Македонија во поединечна конкуренција во шах за 2010 ќе се одржи од 18-24 јули во хотел - Дрим во Струга. Деталите од расписот може да ги превземете тука: РАСПИС.
.