drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Опен Словенија, Шантјур - 17-23 септември 2010 PDF Печати
slo_open_2010Словенскиот град Шентјур, од 17-23 септември 2010 е организатор на 10 тиот меморијален Опен турнир во чест на словенечкиот композитор, сликар, уметник Јосип Ипавец. Детални поединости за турнирот може да превземете тука: Распис за Опен Словенија 2010.
.