drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Екипно првенство на Македонија во шах 2010- распис PDF Печати
kocovskiПочитувани шахисти на Македонија. Екипното првенство на Македонија во шах ќе се одржи од 9-15 август во хотел Дрим во Струга. Клубовите треба да ги пријават играчите за составот на екипата (најмногу до 14 играчи), најдоцна до 16 јули 2010 година. Се молат клубовите да ги измират своите долгови кон Шаховската
.
Федерација на Македонија. Во продолжение ви го доставуваме расписот за турнирот: