drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Екипно првенство во шах на Македонија -пријавени состави - 2010 PDF Печати
Недела, 18 Јули 2010 21:46
kocovskiПочитувани. Ви ги испраќаме пријавените играчи за составите на екипитеза екипно првенство на Македонија во шах кое ќе се одржи од 9-15 август во хотел Дрим, Струга. Истите можете да ги превземете тука: Пријавени играчи на екипите 2010.
.