drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Чоловиќ победник на меморијалот „Руди Алибегов“ PDF Печати
Недела, 10 Октомври 2010 00:38

colocic_smallИнтернационалниот мајстор Александар Чоловиќ е победник на меморијалниот турнир „Руди Алибегов“ кој се одржа на 09 октомври во Скопје во организација на ШК „Карпош“. .

Чоловиќ со 6 поени од 7 партии се најде на делба на првото место со ИМ Дејан Стојановски, но со подобар „бухолц“. Следеа Владимиров, Данчевски и Симјановски со 5 бода, а од 6-12 место со 4.5 бода се пласираа Велески, Главинац, Стојчевски, Митков М, Мукаетов, Органџиев и Стошевски.

На турнирот настапија 37 шахисти.