drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Симултанка на ВМ Јаќимовиќ во Св.Наум PDF Печати
Понеделник, 11 Октомври 2010 00:00
sfmВо организација на Шаховската федерација на Македонија и Телевизија Сител, вчера во познатата туристичка локација Св.Наум се одржа симултанка, на која 25 деца имаа ретка прилика да играат против Велемајсторот Драгољуб Јаќимовиќ. . Симултанката се одржа во ресторанот „Острово“. Децата имаа прилика и да уживаат во убавините на Св.Наум, а за спомен од симултанката добија и маици. Се на се, убава идеја која треба да прерасне во традиција.