drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Викенд турнир на Општина Карпош и Гамбит Асеко (Измена!) PDF Печати

opstina_karpos.gifОпштина Карпош и Шаховскиот клуб Гамбит Асеко на 31 октомври во Скопје организираат Викенд турнир. Турнирот ќе се одигра во салата за состаноци на Општина Карпош. Уписнината изнесува 300 денари и важи за сите учесници, а наградниот фонд е 40 000 денари. .

Турнирот предходно беше најавен за 30-ти октомври. Променетиот распис со сите информации за турнирот можете да го преземете овде.