drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
ВМ норма за Митков, ИМ норма за Стојчевски PDF Печати
Недела, 24 Октомври 2010 20:30
mmitkovШахистите на Гамбит во вистинско светло ја претставуваа Македонија на Европскиот Куп на Клубови во Пловдив. Во отсуство на нашиот најдобар клуб Алкалоид, 25-то рангираниот Гамбит Асеко се пласираше на делба од 14-22 место. . И индивидуалните успеси не изостанаа, ИМ Марјан Митков освои норма за Велемајстор, додека ФМ Зоран Стојчевски освои норма за Интернационален мајстор.

Во клубот се многу задоволни од резултатите и веќе најавуваат организација на Викенд турнир во Скопје.

Честитки до Гамбит Асеко за добриот резултат и до ИМ Митков и ФМ Стојчевски за освоените норми!