drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Трајко Недев победник на викенд турнирот на Општина Карпош PDF Печати
Понеделник, 01 Ноември 2010 00:48

sfmВелемајсторот Трајко Недев победи на турнирот кој го организираше Општина Карпош во соработка со шаховскиот клуб Гамбит Асеко Сее. Тој освои 7.5 поени од 9 партии, еден повеќе од групата од пет шахисти кои исто така освоија награди. .

Второто место му припадна на ИМ Дејан Стојановски, а понатаму следат ИМ Орце Данчевски, ФМ Зоран Илиќ, ФМ Зоран Стојчевски и ФМ Ристе Менкиноски.

nedev-trajko-mkd

Награди освоија и младиот Коста Пеев за најдобар шахист со рејтинг помал од 2000 поени, како и Живко Ристиќ за најдобар шахист аматер, жител на Општина Карпош.

Турнирот го затвори градоначалникот на Општина Карпош, г-дин Стевче Јакимовски, кој најави организација на уште поголем и поквалитетен шаховски турнир за следната година.

Комплетната табела можете да ја преземете овде.