drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Отворено првенство на град Скопје, распис PDF Печати
skopje-grbВо организација на шаховскиот сојуз на град Скопје, на 04 декември ќе започне Отвореното првенство на град Скопје за 2010 година. Ќе се играат 9 круга по швајцарски систем, а наградниот фонд ќе изнесува 109 000 денари. .

Сите потребни информации можете да ги прочитате во расписот на турнирот: