drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Јануари 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
todor-mitrov-logo
Седницата на Собранието на ШФМ закажана за 5 декември PDF Печати
Петок, 03 Декември 2010 09:35
sfmСогласно заклучокот од седницата на Собранието на Шaховската федерација на Македонија одржана во Струга на 15 август 2010, ќе се одржи нова седница на Собранието на ШФМ на 5 декември во Скопје. .