drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Април 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
todor-mitrov-logo
Алкалоид организира брзопотезен турнир на 26 декември PDF Печати

lidijasofrevskaandonova1Шаховскиот клуб „Алкалоид“ од Скопје го организира четвртиот брзопотезен турнир кој ќе се одржи во Скопје на 26 декември. Турнирот ќе се одигра во библиотеката „Страшо Пинџур“ во зградата на „Кјуби“. Пријавувањето е на денот на играње до 11.30, а поради просторните услови бројот на учесници е ограничен на 50. .

 

Расписот за турнирот можете да го преземете тука.